Кина ПРИНЦЕЗАТА ткаенини јадење стол со хромирана Нозе производители и добавувачи | TXJ

Центар за производи

ПРИНЦЕЗАТА ткаенини јадење стол со хромирана Нозе

Краток опис:

Ткаенина / Хромирани цевка / Трпезарија стол


 • MOQ: Чаир 200pcs, Табела 50pcs, кафе на маса 100PCS
 • Испорака пристаниште: Тијанџин Порт / Шенжен Port / Шангај пристаниште
 • Производство Време: 45 дена
 • Рок на плаќање: T / T или L / C
 • детали за производот

  Product Tags

  1-Company Profile

  Бизнис информации: / фабрика и трговско друштво
  Главни производи: Трпезариска маса, трпезариска столица, кафе на маса, се релаксираат стол, клупа
  Број на вработени: 202
  Година на основање: 1997
  Квалитет Поврзани Сертификација: ISO, BSCI, EN12521 (EN12520 ), EUTR
  Локација: Хебеј, Кина (континентална)

  TXJ showroom

  2-Product Specification

  600 * 485 * 860mm
  1)Seat: Seattle Fabric
  2)Base: Metal with Chrome
  3)Package: 4PCS/1CTN
  4)Volume: 0.093CBM/PC
  5)Loadability: 720PCS/40HQ
  6)MOQ: 200PCS
  7)Delivery port: FOB Shenzhen

  3-Chair Frame Production Process:
  frame production process
  Chair Seat Production Process:
  chair seat production process

  4-Packing Requirements:

  All the products of TXJ must be packed well enough to make sure the products delivered safely to the customers.

  (1)Assembly instructions (AI) Requirement: AI will be packaged with a red plastic bag and be sticked at a fixed place where is easy to be seen on the product. And it will be sticked to every piece of our products.
  AI packing

  (2)Fitting bags:
  Fittings will be packaged by 0.04mm and above red plastic bag with “PE-4” printed to ensure the safety. Also, it should be fixed at easy found place.
  Fitting bags
  (3)Chair Seat&Back Package Requirements:
  All the upholstery must be packaged with coated bag, and load-bearing parts be foam or paperboard.It should be separated with metals by packing materials and the protection of metals’ parts which are easy to harm upholstery should be strengthened.
  frame packing way seat packing way

  (4)Packed well goods:
  packed well goods

  5-Loading container process:
  During loading,we will take record about the actual loading quantity and take loading pictures as reference for customers.
  Loading process

  6-Main Export Markets
  во Европа / Среден Исток / Азија / Јужна Америка / Австралија / Среден Америка итн
  market 1

  7-Payment & Delivery
  Начин на плаќање: напредување ТТ, T / T, L / C
  Испорака Детали: во рок од 45-55days по потврдувањето на ред

  8-Primary Competitive Advantage
  Customized production/EUTR available/Form A available/Prompt delivery/Best after-sale service

  Ова јадење стол е одличен избор за секој дом со модерен и современ стил. На седиште и назад е направен од страна ткаенина, нозете е направен од страна хромирана цевки. Тоа ви носи мир кога на вечера со семејството. Уживајте во добро време за јадење со нив, ќе го сакам.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас